IN ENGLISH

Home

Avatud uste päev ja esimesed registreerujad

Rõõm tõdeda, et meie avatud uste päev leidis nõnda palju positiivset vastukaja. Hulga huvilisi oli oma silmaga kaema tulnud ning päev leidis kajastust ka kahe telejaama uudistes ning kohaliku lehe esikaanel.

Nagu päevakava ette nägi, alustas Alar väikese sissejuhatusega, kus rääkis käimasolevast projektist „Läänemaa edu“ üldisemalt – miks me seda teeme, millest on see välja kasvanud, kellel see suunatud on jne. Samuti Puulaevaselts Vikani tekkeloost, ehitatud paatidest-laevadest ning mis kõige tähtsam – tulevikuvisioonidest. On ju seltsil olnud alati eesmärk  elavdada kohalikku rannasõitu, alustades roostikes ja madalates lahtedes liiklemiseks sobilike ruupade propageerimise ja ehitamisega  ning lõpetades suurel merel laevatamisega. Sõna sai ka projekti partneri Haapsalu Linnavalitsuse esindaja Peeter Vikman.

Edasi lumeskasime ühe ruuba. Selleks otstarbeks olime ette valmistanud lumest slipi, mida mööda sõitis siis meie ruup kohinal pehmesse lumme. Eks tõtt-öelda aitasid ruupa ehitanud mehed pisut kaasa ka, et hoida õiget kurssi ning et kiirus ülemäära suureks ei kasvaks.

Et kohal oli ka mitmeid märtsis algavatest koolitusest huvitatuid, siis möödus järgnev tund või paar info jagamisele ning mõtete vahetamisele. Kohapeal registreerus ilma pikalt mõtlemata juba kümmekond huvilist.

 

Päeva sündmustest saab hea ülevaate saab klikkides järgnevatele linkidele:

ERR: Haapsalu töötud ehitavad puulootsikuid 

ERR: В Хаапсалу безработных обучают навыкам производства деревянных лодок

TV3 via Defi: Haapsalus võideldakse töötuse vastu paadiehitusega