IN ENGLISH

Home

Koolituse kümnes nädal

Nagu eelmisel nädalal kirjutasin, on paadinduse ja merenduse teooria osa selles kursuses läbitud. Sel nädalal rääkisime ja järgmisel nädalal räägime hommikuses teooriablokis tööturul käitumisest ja CV koostamisest. Sel nädalal ongi teemaks CV – kuidas kirjutada hea ja korralik enesetutvustus ning kuidas end kõige paremini tööturul nähtavaks ja atraktiivseks teha.
Praktika poole pealt jätkasime sealt, kus eelmisel nädalal pooleli jäime. Nimelt alustasime nüüd juba kokkuliimitud toorikule aeru pealemärkist. Selleks otstarbeks on paadimeister joonistanud aeru kolmes vaates koos kõigi vajalike dimensioonidega. Esmalt märkisime siis peale aeru piirjooned, millede järgi sai vertikaalse lintsae peal aerukujulise tahuka välja saagida. Siinkohal peab märkima, et vanasõna „Üheksa korda mõõda, üks kord lõika“ on igati asjakohane. Nimelt tasub alati üheksa korda iga joon üle mõõta ja alles siis saagima minna.
Edasi jätkus töö höövlitega. Eks nii mõnelgi oli suur kiusatus haarata esmalt elektrilise höövli järele, aga aegamisi sai enamusele küllalt ruttu selgeks, et parim tööriist säärase kurvilise objekti väljavoolimiseks on siiski vana hea käsihöövel.
Paljud jõudsid juba esimese päevaga oma tööga küllalt kaugele – aer sai suuremalt jaolt välja hööveldatud, järgmiseks korraks tuli jätta vaid viimane lihv. Enamik õpilasi jõudsid tööjärjega siiski kusagile poole peale. Palju sai tehtud, ent hulga nikerdamist on veel ees.