IN ENGLISH

Home

Koolituse kuues nädal

Kuues nädal. Pool esimesest õppemoodulist sai selja taha. Selle nädala teemaks oli ots, ehk köis või nöör, kuidas soovite (merel saavad ju kõikvõimalikd nöörid, paelad ja köied korraga otsteks). Täpsemalt siis erinevad otsad paadis ja laevas – looduslikud ja sünteetilised kiud, nende plussid ja miinused ning kasutuskohad, sõlmed ja nende erinevad otstarbed ja kasutuskohad, pleissimine – ou, jätkupleiss, otsamark.
Teema tundus olevat enamikule õpilastest äärmiselt põnev ja paeluv ning nii möödus pea terve päev sõlmede ja pleisside virr-varris. Mõnel päeval juhtus kogunisti nõndaviisi, et lõunasöögi saabudes polnud esialgu huvilisigi... esimesed sööjad laekusid peale korduvat hüüet, “ae, sööma!!“ ja põrutasid peale kiiret lõunat tagasi otstemaailma ...
Oli ka neid, kes tahtsid peale pisukest pusimist mõne pleisi kallal kiirelt alla anda ja teatasid, et ei minul see asi õnnestu, kuid väikese taganttorkimisega saadi ometigi tööga kenasti hakkama!
Eks neid sõlmesid ja pleissisid saa ju kasutada palju ka igapäevases majapidamises ja miks peakski need oskused olema üleüldse vaid laevameeste pärusmaa.
Kogu nädala jooksul ei jõudnudki me kordagi kätt Rooslepa paadi külge panna, küll aga saime teisipäeval pisut ruuba kallal nokitseda – ülemine pardalaud sai mõned paigad. Paatidega hakkame tõsisemalt tegelema jälle järgmisel nädalal.