IN ENGLISH

Home

Koolituse neljas nädal

Oleme jõudnud loenguteemadega nüüd juba väikelaeva ehituspõhimõteteni ja laevaehituse spetsiifilise sõnavarani. Räägime erinevatest plagutusviisdest ning tutvume paadi rist- ja pikiläbilõikega. Teema on jällegi väga lai ning peatume kõigel üsna põgusalt. Põhjalik teemakäsitlus tuleb kavasse edasijõudnute grupis.
Nädala jooksul toimetame paralleelselt kahe aidas oleva paadiga – Rooslepa paadilt saab maha kraabitud veel viimane värv ja alustatud juba ka pardaplangutuse töölemisega ekstrentriklihvijaga; ruubalt kraabime maha vana värvi nii seest- kui kui ka väljastpoolt, immutame tõrvaõliga kaks alumist pardalauda väljastpoolt ja ruuba põhjalaudise nii seest- kui väjastpoolt. Ruup saab pisut hiljem kaetud ka juba linaõliga.
Alustame ka aurukasti ehitust. Seda hakkame kasutame pardaplangutuse aurutamiseks, et anda plankudele paigaldades just selline kuju, nagu meie seda soovime. Teeme ka pisemaid töid aidas, et luua endale mõnus ja efektiivne töökeskkond.
Voolime välja ka mõned nüüd juba tammepuust valmistatud knaabid, mis leiavad rakendust Rooslepa paadil. Olgugi, et seekordne knaabi-valmistamine on hulga suurem väljakutse, kuna tegemist on kõvema puuga, valmivad knaabid nobedate näppude vahel kiirelt ja valutult ning näevad väga kenad ning voolujoonelised välja!