IN ENGLISH

Home

Uued meistrid edenevad

4. juunil alustasime järjekordse Meistriõppe tsükliga. Juba algõppe lõppedes komplekteerisime kaks seltskonda asjalikke paadiehitushuvilisi, et kuumal juulikuu päeval käärida käised üles ning ehitada üheskoos üks paat. Või mine tea, ehk rohkemgi. Keegi juba hüüdis, et „andke mulle kirvest!“, ent pidasime targemaks pidada enne üheskoos aru, et millest algab ühe paadi ehitus ja mille kõigega me sel teel kokku võiksime puutuda. Kõik sujus ning nüüd, vähem kui kaks kuud hiljem võib tõdeda, et paaditegu edeneb paremini kui oleks osanud oodata. On ju tegu õppeprotsessiga ja siinkohal oleks vale hakata kokku lugema töötunde, mis kulub paadi ehitamiseks ning teha järeldusi, et noo, saab ju kiireminigi!!

Tarvilik on eelkõige õppida esmalt tundma töötiistu ja seadmeid, mida kasutama hakkame. Samuti vaja ette valmistada ja oskuslikult sorteerida kogu vajaminev puidumaterjal. Samuti tulevad paralleelselt käelise tegevusega ka teoreetilised teadmised, et miks ja milleks üht või teist liigutust/detaili teeme jne.

Tänase päeva seisuga on kaks ehitatavat Pakri paati ehk lotski peaaegu et valmis. Poole tegemise peal on üks traditsiooniline ruup ning vana 6,5-meetrine kiilpaat on hulga uut hingamist saanud.